02:16 14 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 165

وزارت امور خارجه ترکیه از مسئولان کشور کوزوو خواست سفارت این کشور را به بیت المقدس منتقل نکنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این وزارتخانه در بیانیه‌ای در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم کوزوو برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل و انتقال سفارت خود به بیت المقدس بیان کرد که صرف فکر کردن مسئولان کوزوو به چنین اقدامی که نقض صریح قوانین بین‌المللی است، ناامید کننده است.

در این بیانیه آمده است که ترکیه از جمله اولین کشورهایی بود که کوزوو را به رسمیت شناخت و از آن حمایت کرد اما هرگز این را درست نمی‌داند که عملیات شناسایی کشور کوزوو به شیوه‌ای غیرقانونی و به ویژه بر پایه رنج و محنت‌های ملت فلسطین انجام گیرد.

وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد که بارها در بسیاری از قطعنامه‌های بین‌المللی تاکید شده که تنها راه حل منازعه فلسطینی-اسرائیلی، تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس شرقی است.

ترکیه از مسئولان کوزوو خواست به قطعنامه‌های بین‌المللی پایبند باشند و از هرگونه اقدامی که ممکن است به جایگاه و وضعیت تاریخی و قانونی قدس لطمه‌ای وارد کند، اجتناب ورزند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش اعلام کرد که کشور کوزوو قرار است به زودی اسرائیل را به رسمیت شناخته و سفارت خود را هم به بیت المقدس منتقل کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک