04:10 14 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 160

یک هیئت به سرپرستی باریسوف معاون نخست وزیر روسیه وارد دمشق پایتخت سوریه شد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری رسمی سوریه از ورود هیئت روسی به سرپرستی سوری باریسوف معاون نخست وزیر روسیه، به دمشق پایتخت سوریه خبر داد.

به گزارش این خبرگزاری، این هیئت قرار است برای گفتگو در مورد توسعه ی همکاری های دوجانبه بین مسکو و دمشق، با مقامات سوری دیدار کند

کانال تلویزیونی اخباریا اعلام نمود که در این هیئت همچنین معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه میخائیل بوگدانوف و نماینده رسمی وزارت امور خارجه ماریا زاخاروا را شامل می شود.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

مرتبط:

توضیحات پنتاگون درباره برخورد نظامیان روسیه و امریکا در سوریه
روسیه درباره حادثه برخورد با نظامیان آمریکا در سوریه توضیح داد
واکنش روسیه به حادثه نیروهای روسیه و آمریکا در سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک