10:16 02 دسامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
6184

نماینده تهران در مجلس: ملت ایران به‌دلیل تحریم‌های یکجانبه، ظالمانه و خلاف قانون آمریکا نسبت به این کشور بدبین است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران با ایگنازیو کاسیاس، وزیر خارجه سوئیس طی دیدار و گفت‌وگویی گفت: ملت ایران به‌دلیل تحریم‌های یکجانبه، ظالمانه و خلاف قانون آمریکا نسبت به این کشور بدبین است، از این رو تصمیم قطعی دولت و ملت ایران تقویت اقتصاد و فناوری درونی جهت عبور از بحران با توجه به ظرفیت بالای کشورمان است.

قالیباف گفت: ایران در اصول خود رویکرد همکاری با تمام کشور‌ها را دارد ولی با هرگونه سلطه مخالف است و عدم مذاکره با آمریکا نیز به‌دلیل نگاه سلطه‌طلبانه آن‌هاست و ملت ایران هرگز از خساراتی که به‌دلیل تحریم‌های آمریکایی به وجود آمده است، نمی‌گذرد. علی‌رغم اینکه مواضع اخیر شورای امنیت خوب بود، اما بدعهدی در توافق هسته‌ای جزء خاطرات تلخ ایرانیان است لذا در انتظار جبران آن هستیم.

وی تاکید کرد که اروپا نباید تحت تأثیر سیاست‌های آمریکا قرار بگیرد به‌خصوص که اقدامات آن‌ها باعث بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه شده است.

قالیباف همچنین به ترور سپهبد شهید سلیمانی از سوی نیرو‌های آمریکا اشاره کرد و گفت که اقدامات سپهبد سلیمانی باعث شده بود تروریسم به اروپا نرسد، اما آمریکا او را ترور کرد.

مرتبط:

هدیه جالب لئونید اسلوتسکی به قاليباف + عکس
قالیباف خوستار ممانعت مجالس کشورهای اسلامی از طرح سازش با اسرائیل شد
قالیباف: سوال از روحانی در مجلس پیگیری می‌شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک