04:50 20 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
2620

سخنگوی دولت عراق در کنفرانس خبری در میان خبرنگاران نسبت به توافق عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و اسرائیل موضعگیری کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شفق نیوز، احمد ملا طلال سخنگوی نخست‌وزیر عراق، در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران در قبال توافق عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل موضع عراق را اعلام کرد.

وی پس از نشست هیأت دولت عراق در روز چهارشنبه تاکید کرد: قانون عراق، عادی‌سازی روابط با اسرائیل را ممنوع می‌کند. اما [عادی‌سازی روابط میان امارات و اسرائیل] یک امر داخلی مربوط به آن کشورها است.

وی در ادامه به موضع نخست‌وزیر عراق طی نشست سه ‌جانبه اخیر در امان در قبال قضیه فلسطین اشاره کرد و گفت: الکاظمی طی این نشست بر اهمیت قضیه فلسطین و پایتخت آن، قدس تاکید کرد.

از زمان اعلام توافق عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو در ۲۳ مرداد گذشته، اغلب شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان و احزاب عراقی آن را به شدت محکوم کردند، اما دولت عراق و شخص مصطفی الکاظمی در قبال آن موضعی نگرفت تا اینکه نزدیک به ده روز بعد، اول شهریور، الکاظمی در مصاحبه با "واشنگتن پست" در پاسخ به سوالی ناگزیر شد درباره این توافق، اظهارنظر کند.

وی گفت: عادی سازی روابط امارات - اسرائیل تصمیمی است که به امارات مربوط است و نباید در آن دخالت کرد.

اما درباره قضیه فلسطین وی چند روز پیش در سفر به امان با حضور در نشست سه ‌جانبه با شاه اردن و رئیس‌جمهور مصر گفت: ما امروز گرد هم آمدیم در حالی که از ارزش‌های ریشه دار خود به نفع کشورها و ملت‌هایمان حمایت می‌کنیم و بر موضع ثابت عراق در حمایت از آرمان فلسطین و حق مردم فلسطین در تأسیس کشور خود به پایتختی قدس شریف آن تأکید می‌کنیم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک