19:26 24 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 120

نماینده چین در سازمان ملل اعلام نمود که آمریکا حق عضویت در برجام را از دست داده و درخواست این کشور از سازمان ملل برای فعال‌کردن مکانیزم ماشه غیرقانونی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنيم، جانگ جون، نماینده دائمی چین در سازمان ملل در شورای امنیت بار دیگر بر مخالفت چین با درخواست آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه علیه ایران تأکید کرد.

جانگ جون اظهار داشت: آمریکا با ارسال نامه‌ای به رییس شورای امنیت، به‌طور یکجانبه و غیرقانونی درخواست فعال کردن مکانیزم ماشه را داده است. اعضای برجام و بیشتر اعضای شورای امنیت معتقدند که آمریکا حق عضویت در برجام را از دست داده و درخواست این کشور از سازمان ملل برای فعال کردن مکانیزم ماشه غیرقانونی است.

وی گفت: شورای امنیت باید به‌طور کامل به نظرات جامعه جهانی احترام بگزارد و قاطعانه اطمینان و اعتبار خود را حفظ کند و به‌طور عملی مسئولیت خود برای دفاع از صلح و امنیت جهانی را اجرا کند. چین تمایل دارد همراه با دیگر طرفها به حل‌وفصل سیاسی مسئله هسته‌ای ایران ادامه دهد.

روز گذشته، نماينده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد که ریاست شورای امنیت را در ماه آگوست بر عهده دارد اعلام کرد که در شورای امنیت سازمان ملل هیچ اجماعی درباره موضوع تحریم ها علیه ایران وجود ندارد.

مرتبط:

راهکار چین برای حل برنامه هسته‌ای ایران
سخنگوی وزارت خارجه ی ایران از مواضع چین و روسیه تشکر کرد
ترامپ: در روابط اقتصادی با چین تنها پول خود را هدر داده ایم
جشن بزرگ در اولین کانون شیوع کرونا در چین + عکس و ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک