23:28 21 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1170

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران خواستار روابط عادی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

به گزارش اسپوتنیک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران خواستار روابط عادی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

از سوی دیگر، با انتشار توئیتی با اشاره به جلسه امروز شورای امنیت در توئیتی نوشت که وقت آن است ترامپ از گوش سپردن به مبتدیان قلدر دست بردارد. ظریف نوشت که قلدری بی قانون پمپئو بار دیگر ایالات متحده را در انزوا قرار داد:
در حالی که آمریکا از برگزاری جلسه شورای امنیت برای بحث درباره اطلاعیه غیرقانونی این کشور در روز جمعه ممانعت کرد، اعضای شورا در جلسه امروز در خصوص خاورمیانه، اقدام امریکا را به عنوان اقدامی باطل و بی‌اثر رد کردند.
وقت آن است که ترامپ از گوش سپردن به مبتدیان قلدر دست بردارد.

ظریف ساعاتی پس از دیدارش با رافائل ماریانو گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در پيام توئیتر خود نوشت: "با دیداری بسیار سازنده با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشتم.ایران کاملا شفاف بوده است: بیش از 92 درصد بازرسی‌ها در موارد مشابه جهانی در ایران انجام شده است. برخی به دنبال از بین بردن این شفافیت از طریق اعمال فشار برای بازگشایی موضوعات مختومه هستند. ما خواهان روابط عادی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستیم".

مرتبط:

ظریف : پمپئو قوانین کشور خود را براحتی نقض می‌کند
پیام اینستاگرامی ظریف درباره اجماع جهانی علیه دولت آمریکا
شرایط جهان از نگاه ظریف
ظریف: توسل آمریکا به مکانیسم حل اختلاف در قطعنامه ۲۲۳۱ بدون مبنا است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک