22:20 28 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
225

استیون بیگان، معاون وزیر امور خارجه آمریكا قصد دارد در آینده نزدیک از روسیه و لیتوانی دیدار كند تا درباره وضعیت بلاروس با مقامات این دو کشور گفتگو كند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری رویترز با استناد به منابع خود  اطلاع داده است.

خاطرنشان می شود که بیگان ابتدا به مسکو سفر کرده و از آنجا به ویلنیوس می رود که سوتلانا تیخانوفسایا، نامزد سابق ریاست جمهوری بلاروس در حال حاضر در آنجا اقامت دارد.

پیش از این ، ولادیمیر پوتین و سائولی نینیستیو، روسای جمهور روسیه و فنلاند از طریق تلفن درباره وضعیت بلاروس بحث و گفتگو کرده بودند.

بلاروس پس از انتخابات ریاست جمهوری که آلکساندر لوکاشنکو، رهبر فعلی  برنده آن اعلام شده، صحنه ناآرامی ها و اعتراضات تعداد زیادی از مردم این کشور شده است. مخالفان لوکاشنکو که 26 سال است در قدرت قرار دارد، نتیجه انتخابات را قبول ندارند و می گویند دولت فعلی آرای مردم را دستکاری و تحریف کرده است.

بتازگی الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهور بلاروس گفت: ناآرامی ها در بلاروس توسط ایالات متحده هدایت و توسط اروپایی ها اداره  می شود.

لوكاشنكو خاطرنشان ساخت  بلاروس آخرین حلقه در برنامه های غرب برای ایجاد "راهرو دریای بالتیك - دریای سیاه" است كه شامل اوکراین و سه جمهوری بالتیک نیز می شود.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک