19:51 27 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 71

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام نمود که هیئت‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه داخلی مجلس عمل می‌کند و بر این اساس سوال از رئیس‌جمهور نیز پیگیری خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنيم، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی پارلمان در تذکری شفاهی نسبت به عملکرد هیئت‌رئیسه مجلس درباره طرح سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور ایران انتقاد کرد و گفت: سوال ما این است که چرا هیئت‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه‌های داخلی مجلس عمل نمی‌کند و با وجود اینکه چند ماه از درخواست نمایندگان برای طرح سوال از رئیس‌جمهور گذشته، اما آن را اعلام وصول نمی‌کند.

وی افزود: حق نمایندگان مجلس است که از رئیس‌جمهور سوال کنند و قانون این اجازه را به آنان داده و با وجود اینکه مجلس دهم با دولت هماهنگ بود، طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستورکار قرار گرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: نزدیک به 200 تن از نمایندگان مجلس طرح سوال از آقای روحانی درباره مسائل  اقتصادی را امضاء را ارائه کرده‌اند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی پارلمان را به عهده داشت، در پاسخ به سوال نماینده مردم رشت، گفت: هیئت‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه داخلی مجلس عمل می‌کند و بر این اساس سوال از رئیس‌جمهور نیز پیگیری خواهد شد.

مرتبط:

قالیباف خوستار ممانعت مجالس کشورهای اسلامی از طرح سازش با اسرائیل شد
هدیه جالب لئونید اسلوتسکی به قاليباف + عکس
قالیباف: اجازه نخواهیم داد آژانس، حلقه‌های اطلاعاتی و جاسوسی را تکمیل کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک