17:36 21 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 23

سخنگوی وزارت امور خارجه سودان صلاحیت اظهارنظر درباره قصد این کشوز برای عادی سازی روابط با اسرائیل را ندارد.

به گزارش اسپوتنیک ، وزارت امور خارجه سودان روز سه‌شنبه اعلام كرد كه سخنگوی این وزارتخانه صلاحیت اظهارنظر درباره قصد این کشور برای عادی سازی روابط با اسرائیل را ندارد.

پیش از این به نقل از Sky News Arabia روز سه شنبه حیدر بدوی صدیق سخنگوی وزارت امور خارجه سودان گفت که خارطوم به دنبال امضای توافق صلح با اسرائیل است که منافع سودان را در نظر می گیرد. نخست وزیر و رئیس وزارت خارجه اسرائیل بعداً به استقبال از این  موضوع پرداختند.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه سودان امده است:" وزارت خارجه سودان از شنیدن اظهارات حیدر صدیق در مورد اهداف سودان برای برقراری روابط با اسرائیل شگفت زده شد. "

در این بیانیه مطبوعاتی با استناد به سخنان رئیس جمهور وقت آمده است: "وزارت امور خارجه تأکید می کند که موضوع روابط با اسرائیل به هیچ شکلی در این وزارتخانه مورد بحث قرار نگرفته است."

هفته گذشته ، اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط به طور کامل توافق کردند. در بیانیه سه جانبه مشترک با ایالات متحده گفته می شود كه اسرائیل با توجه به توافق با امارات ، تصمیم خود را برای تمدید حاکمیت خود بر قلمرو کرانه باختری موقتاً به تعویق می اندازد.

رهبری فلسطین از مخالفت شدید خود و محکوم کردن توافق سه جانبه خبر داده است.

مرتبط:

راز فرود هواپیمای اسرائیلی در فرودگاه پایتخت سودان چه بود؟ + عکس
ابتلای رئیس ‌جمهور سودان ‌جنوبی به کرونا
سوء قصد به جان نخست‌ وزیر سودان ناکام ماند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک