17:31 19 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1165

مفتی شیخ راویل عین الدین در پيامي وفات آيت الله تسخیری را به مردم ایران تسلیت گفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال "مسلم رو"، مفتی شیخ راویل عین الدین، رئیس شورای مفتیان روسیه و اداره معنوی مسلمانان این کشور پیامی وفات ایت الله تسخیری را تسلیت گفت.

پيام وي به مناسبت درگذشت مشاور رهبر عالی ایران در مسائل جهان اسلام به شرح زیر صادر کرد:


إنا لله و إنا إليه راجعون. اللهم اغفر اخانا و ارحمه و اسكنه فسيح جناتك.
" با غم و اندوه فراوان از درگذشت برادر ودوست نزدیک مسلمان روسیه، آیت الله محمد علی تسخیری مطلع گردیدیم.
آیت الله تسخیری به عنوان یک شخصیت مذهبی با اقتداری غیرقابل انکار از نخستین کسانی بود که دست کمک برادرانه خود را به سوی ما گشود و در کلام و در عمل از توسعه امت مسلمان روسیه حمایت نمود.
آیت الله تسخیری به عنوان شخصیتی مذهبی برخوردار از عمق فکری بالا، اقدامات بسیاری را در جهت تقویت اصول نیکی، همزیستی مسالمت آمیز، صلح و احترام متقابل هم در درون امت جهان اسلام وهم در راه تعمیق و گسترش گفتگوهای بین دینی و تمدنی انجام داد.
آیت الله تسخیری یک شخصیت برجسته و یک رهبر معنوی مسلمان بود که در حوزه تقریب مذاهب اقدامات زیادی را به انجام رسانید.
ما تلاش های شیخ آیت الله تسخیری در برقراری و توسعه روابط دینی، فرهنگی و آموزشی بین مسلمانان روسیه و ایران بسیار ارج می نهیم.
ضمن ابراز اندوه خود، از خداوند متعال برای خویشان و نزدیکان وی صبر و استقامت درخواست میکنیم و خود را در غم از دست دادن آیت الله تسخیری با امت اسلامی شریک میدانیم.

آیت الله تسخیری در سال ۱۳۷۴ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را تأسیس کرد. وی در سال ۱۳۸۰ از سوی آیت الله خامنه ای، به سمت دبیر کلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انتخاب شد و در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۱ از دبیری مجمع تقریب مذاهب کنار رفت و به سمت مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام منصوب شد.

مرتبط:

راویل عین الدین: بمباران های امریکا بی اثر بودند
پيام تسليت سفير ایران در روسیه به مناسبت درگذشت آيت الله تسخیری
آیت الله تسخیری مشاور عالی رهبر ایران درگذشت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک