22:18 03 دسامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 71

بر اساس اطلاعات کمیته اطلاعاتی پارلمان انگلیس، روسیه به تلاش برای تضعیف نظم جهانی از طریق مشارکت در سازمان های بین المللی متهم شده است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی بلایف مدیر دپارتمان اروپایی وزارت امور خارجه روسیه تاکيد کرد که اتهامات لندن علیه مسکو یک پیشینه اطلاعات منفی ایجاد می کند که تأثیر مخربی در گفتگو بین کشورها و توسعه روابط دو جانبه ميان دو کشور دارد.

در اواخر ماه ژوئیه ، کمیته اطلاعاتی پارلمان انگلیس گزارشی در مورد دخالت روسیه در سیاست انگلیس منتشر کرد که در ان روسیه را به تلاش برای تضعیف نظم جهانی از طریق مشارکت در سازمان های بین المللی متهم کرده است.

پیش از آن ، مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان گفته بود که در حال همکاری با ایالات متحده و کانادا برای شناسایی حملات هکرها بر شرکتهای دارویی و دانشمندان در چندین کشور است. طبق اعلام این مرکز ، هکرهای مرتبط با فدراسیون روسیه سعی در سرقت داده های مربوط به توسعه واکسن ضد  کرونا در سه کشور دخالت داشتند.

در اين بيانيه امده است: "به طور کلی ، داستان های فوق می تواند به عنوان تکرار بسیار سطحی از اتهامات بی اساس شناخته شده علیه روسیه باشد که چندین سال در غرب شنیده می شود. هیچ مدرک و واقعیت خاصی درباره "مداخله" روسيه ارائه نمی شود".

مرتبط:

افزایش وابستگی سیاست بریتانیا به آمریکا بعد از برگزیت
افزایش موارد ابتلا به کووید در بریتانیا
انتصاب رئیس جدید برای سازمان اطلاعات خارجی بریتانیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک