19:48 26 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 61

سرویس مخفی ایالات متحده جزئیات واقعه تیراندازی در نزدیکی کاخ سفید در واشنگتن را منتشر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به یادداشت منتشره سرویس مخفی آمریکا در توییتر، مظنون تیراندازی، به یک افسر سرویس مخفی نزدیک شده و اعلام کرده بود که دارای اسلحه است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بامداد امروز کنفرانس خبری خود با محوریت شیوع ویروس کرونا را نیمه‌تمام رها کرد و از کاخ سفید خارج شد. اندکی بعد او دوباره به کاخ سفید بازگشت و علت خروجش را تیراندازی در اطراف کاخ سفید عنوان کرد.

به گفته دونالد ترامپ، نیرو‌های امنیتی کاخ سفید به فرد مظنون شلیک کردند و او به بیمارستان منتقل شد.

او از نیرو‌های امنیتی خود تقدیر و تشکر کرد و گفت به نظر می‎رسد فرد مظنون با او کاری نداشته است. نیرو‌های امنیتی نیز در پیامی توئیتری از حضور یک افسر پلیس در این تیراندازی خبر دادند.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا این مسئله باعث ترس او شده است، گفت: «نمی‌دانم، آیا وحشت‌زده به نظر می‌رسم؟ مسئله از این قرار بود که نیروهای امنیتی از من خواستند تا محل کنفرانس را ترک کنم».

نیروهای امنیتی در پیامی توئیتری ساعاتی بعد انتقال فرد مظنون به بیمارستان را گزارش دادند و نوشتند:«تحقیقات درباره دلیل حضور این افسر پلیس (شخص مظنون) در تیراندازی در حال بررسی است. هیچ تهدیدی کاخ سفید و افراد حفاظتی را در معرض خطر قرار نداده است».

مقامات در حال تحقیق درباره سابقه بیماری روانی این فرد هستند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک