03:42 24 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 171

امروز تحریم 11 نفر از کارمندان رسمی آمریکا به اجرا درمی‌آید.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه چین، چین 11  شخصیت رسمی ایالات متحده را در پاسخ به اقدامات وزارت دارایی آمریکا علیه تعدادی از کارمندان رسمی چین و هنگ‌کنگ تحریم کرد.

به گفته وانگ ژائو لیجیان، سخنگوی رسمی وزارت امورخارجه چین، سناتورها مارکو روبیو و تد کروز و کنت رات مدیر اجرایی «هیومن رایتز واچ» و مایکل آبراموویتز ریاست « Freedom House » و دیگران در فهرست تحریمی چین قرار دارند.

پاسخ چین واکنش به اقدام وزارت دارایی آمریکا در رابطه با 11 کارمند عالیرتبه چین و هنگ‌کنگ بود.

 پیشتر، دولت آمریکا، کری لم مدیر اجرایی هنگ کنگ و ده نفر دیگر را به اتهام تضعیف خودمختاری هنگ‌کنگ تحریم کرد. لوو که بلندپایه‌ترین مقام چینی در هنگ‌کنگ است، تحریم‌های آمریکا را به تمسخر گرفت. آمریکا، کری لم را متهم کرده که مستقیما در اجرای سیاست‌های پکن در سرکوب آزادی و فرایندهای دموکراتیک هنگ‌کنگ نقش داشته است.

ادوارد یائو، وزیر بازرگانی هنگ‌کنگ تحریم‌های وضع شده را نامتناسب خواند و درباره عواقب آن برای شرکت‌های آمریکایی در این منطقه هشدار داد.

روابط چین و آمریکا از ماه ژانویه به این سو به شدت رو به وخامت گرائید. دو کشور بر سر مسایل تجاری، همه‌گیری ویروس کرونا و همچنین اعمال قانون امنیتی جدید چین در هنگ‌کنگ اختلافات جدی دارند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک