04:52 20 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
121

ایالات متحده قصد دارد سرانجام در ماه می سال آینده به عنوان بخشی از توافقنامه صلح پیشین با جنبش تندرو طالبان (گروه ممنوع در روسیه) سربازان خود را از افغانستان خارج کند.

به گزارش اسپوتنیک، روز پنجشنبه وزیر امور خارجه مایکل پومپئو در کمیته امور خارجه مجلس سنا اعلام نمود که ایالات متحده قصد دارد سرانجام در ماه می سال آینده به عنوان بخشی از توافقنامه صلح پیشین با طالبان سربازان خود را از افغانستان خارج کند.

رئیس بخش دیپلماسی آمریکا در پاسخ به سؤال سناتورها درباره خروج گفت: "ما [با طالبان]. ما سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان را به صفر خواهیم رسید. نیروهای خود را از آنجا خارج خواهیم کرد. فکر می کنم ماه مه سال آینده خواهد بود."

لازم به ذکر است که اواخر ماه فوریه آمریکا و طالبان طی مراسمی پس از مدت ها مذاکره توافق صلح را امضا کردند. این توافق شامل خروج نیروهای خارجی از افغانستان ظرف مدت 14 ماه و همچنین آغاز گفت و گوهای بین الافغانی پس از تبادل زندانیان بود. پیشتر شورای امنیت ملی افغانستان گفته بود كه دولت این کشور در مجموع 4199 نفر از اعضای طالبان را آزاد كرده است. طالبان از مقامات افغانستان خواسته كه بر اساس توافق با آمریكا پنج هزار زندانی را آزاد كنند.

مرتبط:

وضع تحریم های جدید آمریکا علیه پسر بشار اسد و ارتش سوریه
خشونت دوباره در ارتش آمریکا: آزار جنسی و قتل یک بانوی نظامی
سنای امریکا به لایحه خروج ارتش این کشور از افغانستان رأی مخالف داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک