01:00 22 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
3216

آیت الله علی خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی از اعتراضات فعلی در آمریکا حمایت کرده و رفتار دولت این کشور با مردم خود را محکوم نمود.

به گزارش اسپوتنیک، در پیام آیت‌الله خامنه‌ای به‌مناسبت ایام حج آمده است:"نگاهی به خیابانهای امریکا، به رفتار دولتمردان آمریکا با مردم خود، به دره‌ی عمیق فاصله‌ی طبقاتی در آن کشور، به حقارت و بلاهتِ کسانی که برای مدیریت آن کشور انتخاب شده‌اند، به تبعیض‌نژادی هولناک در آن، به قساوت مأمور موظف آن که یک غیرمجرم را در خیابان با خونسردی و در برابر چشم رهگذران با شکنجه به قتل میرساند، عمق بحران اخلاقی و اجتماعی تمدن غربی و اعوجاج و بطلان فلسفه‌ی سیاسی و اقتصادی آن را آشکار میکند.

رفتار امریکا با ملتهای ضعیف، نسخه‌ی بزرگ‌شده‌ی رفتار آن پلیس است که زانوی خود را بر گردن یک سیاه‌پوست بیدفاع گذاشت و آن قدر فشرد تا جان داد.

... حضور آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا را به زیان ملتهای این منطقه و موجب ناامنی و ویرانی و عقب‌ماندگی کشورها میدانیم. در قضایای کنونی آمریکا و حرکت ضد تبعیض نژادی در آن هم، موضع قاطع ما جانبداری از مردم و محکوم کردن رفتار قساوت‌آمیز دولت نژادپرست آن کشور است".

موج اعتراضات و آشوب ها در شهر های آمریکا پس از کشته شدن سیاه پوست آمریکایی جرج فلوید در ماه مه در شهر مینیاپولیس آغاز شد. اکنون درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس در شهرهای سیاتل و پرتلند ادامه دارد. اطلاع داده شد که در پرتلند نیروهای فدرال برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور و نارنجک های صوتی استفاده می کنند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک