07:28 19 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
130

رشد اقتصادی در ایالات متحده در بسیاری از ایالت ها متوقف شد. برای نخستین بار از ماه مارس، تعداد درخواست های دریافت مزایای بیکاری در یک هفته افزایش یافت و به 1.42 میلیون نفر رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، بیماری همه گیر ویروس کرونا همچنان در بخش هایی از ایالات متحده و اروپا و همچنین هند و برزیل پیش می رود. موج جدید بیماری ها در سراسر آسیا نیز یک مانع جدی برای بهبود اقتصاد جهانی است.

مارك زندی ، اقتصاددان ارشد تحلیلی مودی گفت: كلید تضمین اینكه اقتصاد جهانی در ماه های آینده با ركود مواجه نشود، ادامه سیاست های پولی و مالی سریع است. در حالی که اقتصاد چین به رشد خود در سه ماهه گذشته بازگشت و تولید صنعتی بهبود در این کشور را نشان داد ، تقاضای مصرف کننده و سرمایه گذاری های خصوصی ضعیف باقی مانده است.

رشد اقتصادی در ایالات متحده در بسیاری از ایالت ها متوقف شد. برای نخستین بار از ماه مارس، تعداد درخواست های دریافت مزایای بیکاری در یک هفته افزایش یافت و به 1.42 میلیون نفر رسید. به گفته مایکل هانسون ، اقتصاددان JPMorgan ، "از دست دادن قابل توجه چرخش" در اقتصاد رخ داده است. لارنس سامرز ، وزیر خزانه داری پیشین آمریکا گفت: "زمان بهبود اقتصادی هرگز به این اندازه قطعی نبوده است."

پیش از این ایالات متحده آمریکا ترمز اصلی اقتصاد جهانی نامیده می شد. بسیاری از کشورها به بازار آمریکا وابسته هستند و مبارزه بی اثر این کشور با بیماری همه گیر مانعی برای رشد اقتصادی است.

طبق پیش بینی های بانک مرکزی ، اقتصاد روسیه تنها در سه ماهه اول سال 2022 به سطح 2019 باز می یابد. این موضوع توسط معاون اول رئیس بانک روسیه مطرح شد، در نتیجه کرونا ویروس هنوز مانع اصلی برای اقتصاد جهانی خواهد بود.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

ثروت میلیاردرهای آمریکایی در زمان کرونا 434 میلیارد دلار افزایش یافت
10 میلیارد دلار کمک بلاعوض ایران به افراد آسیب دیده از کرونا
آمریکا به هر شهروند 1000 دلار بابت غرامت ویروس کرونا می دهد
کارگردان چینی برای مقابله با کرونا در ایران ۲ میلیون دلار کمک کرد+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک