12:48 16 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
11013

لهستان تصمیم گرفته است جنگنده های نسل پنجم F-35 Lightning II را در پایگاه خود در شهر مالبورک در 80 کیلومتری منطقه کالینینگراد و در مینسکو-مازووتسکی ، واقع در نزدیکی مرز بلاروس را مستقر نکند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پورتال  دفنس 24، لهستان از استقرار آخرین جنگنده ها در شرق این کشور خودداری کرده است ، زیرا مقامات ترس دارند که روسیه بتواند ویژگی های راداری و مادون قرمز آنها را مورد مطالعه قرار دهد. بنابراین، رهبری ارتش لهستان تصمیم گرفت هواپیمای F-35 را در غرب کشور در سویدوین ، جایی که قبلاً اسکادران سو-22 قرار داشتند بگذارند.

نویسنده مقاله بر اساس مناقصه ای منتشر شده با مشارکت وزارت دفاع لهستان برای ساخت و نوسازی پایگاه هوایی در سویدوین به چنین نتیجه ای رسیده است. این روزنامه نگار می گوید که در آینده می توان F-16 Fighting Falcon را در آنجا قرار داد.

در ماه ژانویه ، لهستان قراردادی را برای خرید 32 جنگنده F-35 به ارزش 4.6 میلیارد دلار امضا کرد. پیش بینی می شود نیروی هوایی این کشور عملیات تمام عیار جنگنده های F-35 را در سال 2026 آغاز کند.

برنامه ریزی شده است که F-35 جایگزین جنگنده های MiG-29 و Su-22 ساخت اتحاد جماهیر شوروی شود ، که هنوز در خدمت نیروی هوایی لهستان هستند.

مرتبط:

ژاپن ، مشتری جدید هواپیما های جنگی اف 35 آمریکا
وقتی جنگنده اف 35 اس آمریکا تقریباً از ناو هواپیمابر سقوط می کند + ویدئو
برتری سوخو-57 روسی بر اف-35 امریکایی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک