09:56 20 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
41111

روزنامه گاردین نوشت: پمپئو بود که ترامپ را به صدور فرمان ترور سردار قاسم سلیمانی متقاعد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گاردین، سایمون تیسدال معاون سردبیر گاردین و مقاله نویس این روزنامه درخصو مواضع خطرناک مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نوشت و همچنین افزود که پمپئو رئیس‌جمهور این کشور را به صدور فرمان ترور سردار شهید قاسم سلیمانی مجاب کرده است.

در گزارش گاردین آمده است: «پمپئو ترور ماه ژانویه قاسم سلیمانی ژنرال ایرانی را اینطور توجیه کرد که او یک تهدید "قریب‌الوقوع" برای منافع ایالات متحده بود».

سایمون تیسدال خاطر نشان می کند: «اگنس کالامارد گزارشگر ویژه سازمان ملل طی ماه جاری این قتل را غیرقانونی خواند و اعلام کرد که شواهدی مبنی بر حمایت از ایده (پمپئو درباره وجود تهدید قریب‌الوقوع سردار سلیمانی برای آمریکا) وجود نداشت».

تیسدال معاون سردبیر و ستون‌نویس گاردین همچنین افزود: «طبق گزارش‌ها، پمپئو که یک شخصیت تندروی ایران‌ستیز است، ماه‌ها خواستار  هدف قرار گرفتن (سردار سلیمانی) شده بود و در نهایت او بود که ترامپ را به صدور فرمان این قتل متقاعد کرد».

وی ادامه داد: «پمپئو و دیگر دوستان ستیزه‌جوی او همه آنچه در توانشان بوده انجام داده‌اند تا از باز بودن خطوط ارتباطی بریتانیا و متحدان اروپایی‌اش با ایران بعد از اقدام ترامپ در دبه کردن علیه توافق هسته‌ای سال  (برجام) ۲۰۱۵ ممانعت کنند».

تیسدال افزود: «آنها (پامپئو و دوستانش ستیزه‌جوی او) اکنون به نظر می‌رسد با اسرائیل شروع به یک جنگ مخفیانه خرابکاری علیه تهران کرده باشند. اگر کار به جنگ (علنی) بکشد، آنها از بریتانیا انتظار حمایت خواهند داشت».

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک