سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 111

ماهواره روسی کاسموس ۲۵۴۳ یک شیء جدید را در فضا رها کرد که در کاتالوگ فضایی آمریکا 45915 نامگذاری شده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به سایت تخصصی نیروی هوایی آمریکا، ماهواره روسی کاسموس ۲۵۴۳ یک شیء جدید را در فضا رها کرد که در کاتالوگ فضایی آمریکا 45915 نامگذاری شده است.

ارتش آمریکا با صدور بیانیه‌ای روسیه را به انجام آزمایش سلاح‌های ضدماهواره در فضا متهم کرد و این اقدام را «آزمایش غیرسازنده یک سلاح فضایی ضدماهواره» توصیف کرد.

فرماندهی فضایی آمریکا در ماه فوریه اعلام کرده بود که یک ماهواره روسی به طرز خطرناکی به یک ماهواره آمریکایی نزدیک شده است.

جان ریموند، رییس فرماندهی فضایی آمریکا در بیانیه روز 23 ژوئیه (پنجشنبه) خود گفت:«سیستم ماهواره‌ای استفاده شده در آزمایش سلاح‌های ضدماهواره‌ای همان سیستمی است که اوایل سال جاری موجب ایجاد نگرانی‌هایی شد، یعنی همان اقدامی که روسیه در نزدیکی ماهواره دولتی آمریکا انجام داد.

این اقدام گواه دیگری مبنی بر این است که روسیه در راستای دکترین نظامی کرملین تلاش می‌کند تا سیستم‌های فضایی را توسعه داده و آزمایش کند. این موضوع تجهیزات فضایی آمریکا و متحدانش را در فضا در خطر قرار می‌دهد».

فرماندهی فضایی آمریکا در دسامبر سال گذشته به عنوان ششمین شاخه ارتش آمریکا تاسیس شد و یکی از ماموریت‌های آن حفاظت از ماهواره‌ها و سایر تجهیزات نظامی این کشور در مقابل روسیه و چین است. مقام‌های این فرماندهی بارها روسیه و چین را به انجام رفتارهای تهدیدآمیز متهم کرده‌اند اما مسکو و پکن همواره این ادعاها را رد کرده‌اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک