08:20 02 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
126

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا بعید ندانست كه مقامات ایالات متحده پس ازبستن كنسولگری چین در هوستون خواستار تعطیل شدن برخی دیگر از نمایندگی های دیپلماتیک این كشور شوند.

به گزارش اسپوتنیک، رهبر آمریكا افزود: "شما می بینید كه چه اتفاقی دارد  می افتد. ما معتقدیم كه در آنجا (کنسولگری چین در هوستون) آتش سوزی رخ داده است. همه در مورد آن صحبت كرده اند. من فکر می كنم آنها اسناد و مدارک را می سوزاندند. ..."

بتازگی وزارت امور خارجه آمریکا  ،نمایندگی دیپلماتیک چین در هوستون را "برای دفاع  از مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی آمریکایی ها" تعطیل کرد. براساس گزارش رسانه ها ، عصر سه شنبه اسناد موجود در آنجا سوزانده شد.

پکن از واشنگتن خواست که این تصمیم خود را فوری لغو کند و خاطرنشان کرده  در غیر این صورت با واکنش قاطع چین مواجه خواهد داد.

روابط ایالات متحده و چین همچنان پرتنش است. از یک سو جنگ اقتصادی دو طرف و علاوه بر آن، دولت آمریکا چین را به تاخیر در ارائه اطلاعات درباره نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) متهم می کند. چین نیز به نوبه خود از دخالت واشنگتن در امور داخلی این کشور به ویژه در روابط پکن و هنگ کنگ ناراضی است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک