05:14 22 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 293

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد، که رکورد بازدید از روسیه و مقامات روسی را در میان همتایان خود شکسته است.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در ابتدای دیدار رسمی با سرگئی لاوروف همتای روس خود، در مسکو اظهار داشت: از پذیرایی صمیمانه شما برای سی امین سفر خود به روسیه تشکر می کنم و فکر می کنم در میان همتایان خود در بازدید از مسکو رکورد شکنی کرده ام.

ظریف در ادامه با تبریک رفراندوم اخیر در روسیه برای اصلاح قانون اساسی این کشور به وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: خرسندیم که روسیه در شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی با سیاست های یک جانبه آمریکا مقابله کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: رویکرد روسیه باعث می شود که نقش روسیه و چین در حفظ برجام برجسته باشد و همه دنیا به این نقش اعتراف کنند.

ظریف گفت: براساس توافق روسای جمهور دو کشور خوب است که ما با هم از نزدیک در این خصوص همکاری کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای فرصت خوبی است برای ما که آخرین تحولات در سوریه، افغانستان، یمن و سایر نقاط منطقه را دنبال کنیم.

ظریف اظهار داشت: امروز روابط ایران و روسیه قوی ترین شرایط را نسبت به دهه های گذشته دارد و ما امیدواریم بتوانیم این روابط را هر چه قوی تر و دراز مدت تر پی بگیریم چرا که حتما در جهت منافع دو کشور و براساس احترام متقابل است و صلح و امنیت در جهان را تضمین می‌کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک