03:41 22 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
124

پمپئو: دولت ایالات متحده درباره برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اجتماعی چینی ابراز نگرانی جدی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه منتشره در «فیس بوک»، کمپین ویژه مبارزات انتخاباتی ترامپ، خواستار حمایت از ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن تیک تاک شده است. این موضوع با هدف حمایت از مسائل امنیتی مطرح شده است.

چندی پیش، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده اظهار داشت که دولت ایالات متحده نگرانی‌هایی جدی درباره برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اجتماعی چینی دارد. در این اظهارات صراحتا به تیک تاک نیز اشاره شد و اکنون ترامپ نیز از هواداران خود درخواست می‌کند که به مبارزه با تیک تاک پرداخته و به عبارتی این اپ را تحریم کنند.

کمپین ترامپ در تبلیغات فیس بوکی خود تصاویری را منتشر کرده که ادعا میکنند تیک تاک از کاربران جاسوسی می‌کند. در این تبلیغات از مردم خواسته می‌شود تا دادخواستی را برای حمایت از ممنوعیت تیک تاک را امضا کنند. با این حال، این پیوند به پیمایشی می‌رسد که اطلاعات شخص را جمع می‌کند. به اعتقاد برخی از کارشناسان این تبلیغات اساساً باعث تقویت احساسات ضد چینی شده و کاربران را گمراه می‌کنند تا فهرست هواداران ترامپ را تقویت کنند.

بسیاری از فعالان حوزه فناوری معتقدند که تیک تاک خطرناک‌تر از سایر برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی یا خدمات آنلاین نیست، اما به دلیل ارتباط آن با چین، این برنامه بیشتر مورد توجه است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک