17:11 19 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
31635

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ارمنستان را با هدف قراردادن نیروگاه هسته‌ای آن کشور تهدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، واقف درگاهلی ریاست دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز 16 ماه ژوئیه اعلام کرد که اگر ارمنستان زیر ساخت‌های راهبردی باکو را هدف قرار بدهد، با ضربه موشکی به نیروگاه «متسامور» روبرو خواهد شد.

وی گفت:« ارمنستان نباید فراموش کند که سیستم جدید موشکی که ارتش آذربایجان به آن مسلح است با دقت زیاد می تواند به نیروگاه «متسامور» ضربه بزند که برای ارمنستان مبدل به یک تراژدی بزرگ خواهد شد».

از چند روز پیش، دور تازه‌ای از درگیری‌ها در نقاط مرز‌ی بین آذربایجان و ارمنستان آغاز شده است، درگیری‌های اخیر در منطقه‌ای دورتر از مناطق مورد مناقشه قره باغ و در حوالی روستای «مووسس» که در مسیر ارتباطی بین استان طاووس ارمنستان و استان توز آذربایجان قرار دارد، رخ داده است.

در این درگیری‌ها شماری از نیرو‌های دو طرف کشته و زخمی و چندین پهپاد سرنگون شده‌اند. ایروان گزارش داد که 2 افسر ارمنی کشته شده اند و در باکو کشته شدن 11 سرباز آذربایجانی را خبر دادند.

درگیری مرزی میان دو کشور استقلال‌یافته از اتحاد جماهیر شوروی پیشین، برای سال‌هاست که ادامه دارد. تنش میان باکو و ایروان بر سر منطقه قره‌باغ از فوریه سال ۱۹۸۸ میلادی و با اعلام جدایی این منطقه خودمختار از آذربایجان آغاز و به درگیری مسلحانه در فاصله سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴ میلادی منجر شد.

تلاش‌های بین‌المللی برای حل این مناقشه با همکاری روسیه، آمریکا و فرانسه همچنان ادامه دارد ولی تاکنون به حل نهایی این تنش منجر نشده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک