09:37 20 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 60

هرگونه اقدام غیردوستانه نسبت به روسیه، پاسخ مناسبی دریافت خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت روسیه در لندن معتقد است که اعلامیه دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا در رابطه تهدیدات سایبری از سوی فدراسیون روسیه، ربطی به نگرانی در رابطه با امنیت رایانه‌ای ندارد و یک گام تبلیغاتی می‌باشد.

نماینده سفارت روسیه در لندن اعلام کرد:«اگر بخواهیم در باره تهدیدات سایبری صحبت بکنیم، طی چند سال پی در پی به لندن پیشنهاد کرده‌ایم که گفتگوی تخصصی و حرفه‌ای برای بررسی مسائلی که بروز می‌کنند را آغاز کنیم. مقامات بریتانیا از وجود مرکز هماهنگی ملی روسیه موارد رایانه‌ای مطلع هستند  که همانا ویژه رسیدگی به اینگونه مسائل تأسیس شده است. اما در رابطه با بروز موارد مذکور از طریق کانال‌های رسمی به ما رجوع نشده است.

به این ترتیب در اینجا موضوع نه نگرانی واقعی در رابطه با امنیت رایانه‌ای، بلکه یک حرکت تبلیغاتی مطرح است.

همین موضوع به ویروس کووید مربوط می‌شود . روسیه شرکت فعالی در تلاش های بین‌المللی مربوطه از جمله اجرایی شدن ابتکار دولت بریتانیا دارد. افزون بر آن، ما به همکاران بریتانیایی پیشنهاد کردیم همکاری دوجانبه سازنده بین وزارتخانه‌های بهداشت و درمان و ساختارهای تابع آن‌ها برقرار بشود. اما در جواب ما را متهم می‌کنند که سعی می کنیم اطلاعات مربوط به ساخت واکسن را بدزدیم».

پیشتر دمیتری پسکوف سخنگوی مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرده بود که روسیه اتهامات دخالت در انتخابات سال 2019 بریتانیا را رد می کند و آن‌ها را بی اساس می داند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک