03:24 13 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
210

سخنگوی رئيس جمهور روسیه در واکنش به اتهامات بریتانیا مبنی بر ادعای حمله سایبری روسیه بر شرکت‌های داروسازي بریتانیا اعلام نمود که روسیه هیچ اطلاعی درمورد هک اين شرکتها در دست ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، پیش از این مرکز امنیت سایبری بریتانیا ادعا کرده بود که هکرهای مرتبط با روسیه تلاش کرده اند تا در بریتانیا، امریکا و کانادا اطلاعات درمورد ساخت واکسن کووید ۱۹ را سرقت کنند. 

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئيس جمهور روسیه در واکنش به این اتهامات گفت: "ما هیچ اطلاعی درمورد اینکه چه کسی شرکت‌های داروسازی و مراکز تحقیقاتی در بریتانیا را هک کرده، در دست نداریم. می‌توانیم یک موضوع را بگوییم که روسیه به این تلاش‌ها هیچ ارتباطی ندارد".

در بيانيه مرکز امنیت سایبری بریتانیا آمده بود: "مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا و اداره تامین امنیت ارتباطات کانادا اعلام نمود که یک گروه جاسوسی سایبری که به احتمال زیاد بخشی از يک سازمان در روسیه می‌باشد، به اين موسسات حمله نموده است. آژانس امنیت ملی امریکا نيز اين امر را تاييد کرده است... طي ماه گذشته، سازمان‌های مختلف که در ساخت واکسن ضد کووید ۱۹ در کانادا، امریکا و بریتانیا شرکت داشته اند، مورد حمله سايبري قرار گرفته اند".

 

مرتبط:

انتشار نتایج اولیه واکسن آزمایشی ضدکرونا در آمریکا
واکسن های پیش رس کووید به خوبی آزمایش نشده اند
اعلام زمان عرضه واکسن ایرانی ویروس کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک