13:24 16 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
150

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده به رکورد روزانه 60 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه هاپکینز، تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده به رکورد روزانه 60 هزار نفر رسیده است. این یک رکورد محسوب می شود. 


با توجه به افزایش تعداد مبتلایان جدید تقریباً در 40 ایالت ، جشن روز 4 ژوئیه استقلال آمریکا تا حدودی لغو یا تعدیل شده تا شیوع این عفونت هولناک متوقف شود. ضمناً هفته گذشته در 16 ایالت آمریکا افزایش بی سابقه موارد ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

ایالات متحده کمافی السابق کشور دچار  بیشترین تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا است.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از قاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

نماینده ارومیه به کرونا مبتلا شد
آخرین آمار کرونا در ایران: فوت 153 بیمار و شناسایی 2691 مبتلای جدید در 24 ساعت گذشته
سازمان بهداشت جهانی: احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق هوا رد نمی شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک