02:51 20 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
119

وزیر امورخارجه آمریکا معتقد است که اخراج سفیر اتحادیه اروپا باعث انزوای ونزوئلا خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به توییت پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در حساب کاربری‌اش در توییتر، اخراج سفیر اتحادیه اروپا باعث انزوای بیشتر ونزوئلا از کشورهای دمکراتیک و آزاد خواهد شد.

مایک پمپئو افزون بر آن از تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا پشتیبانی کرد.

پیشتر اعلام شد که سفیر اتحادیه اروپا از کاراکاس اخراج شد. جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به اخراج سفیر اتحادیه اروپا از ونزوئلا، همچنین  دستور نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را برای اخراج نماینده اتحادیه اروپا از این کشور محکوم کرد و در پیامی توئیتری اعلام کرد بروکسل اقدام مقتضی را در واکنش به اخراج نماینده خود در پیش خواهد گرفت.

بامداد سه شنبه رئیس جمهور ونزوئلا گفت فرستاده اتحادیه اروپا در کاراکاس باید در عرض ۷۲ ساعت آینده این کشور را ترک کند. وی این دستور را بعد از آن داد که اتحادیه اروپا گروهی از مقامات ونزوئلا را به ادعای اقدام علیه کنگره این کشور تحریم کرد. کنگره ونزوئلا در کنترل مخالفان مادورو قرار دارد.

پیشتر اتحادیه اروپا ۱۱ مقام ونزوئلایی را به دلیل آنچه تضعیف دموکراسی خواند، در لیست تحریم‌های خود قرار داد. به این ترتیب مجموع مقامات ونزوئلایی که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفتند به ۳۶ تن رسید.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک