02:50 20 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 20

فدراسیون روسیه سازمان‌های بین‌المللی را به ارزیابی تصمیم لتونی در باره ممنوعیت پخش برنامه های « RT» فراخواند.

به گزارش اسپوتنیک، فدراسیون روسیه سازمان‌های بین‌المللی را به ارزیابی تصمیم لتونی در باره ممنوعیت پخش برنامه های « RT» و مطابقت چنین تصمیمی با تعهدات سیاسی ریگا فراخواند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت امورخارجه روسیه در خصوص این موضوع یادآور شد که این اولین گام لتونی در رابطه با پاکسازی فضای اطلاعاتی در کشور نیست که در آنجا بیش از 40 درصد جمعیت ترجیح می‌دهند اخبار و اطلاعات را همانا از رسانه‌های روسی‌زبان دریافت کنند.

وی در ادامه گفت:«ما بارها توجه سازمان‌های بین‌المللی و مدافعان حقوق بشر را به موضوع وضعیت شکل‌گرفته در لتونی و تبعیض شدید در رابطه با ساکنان روسی زبان این کشور و تلاش برای بیرون راندن زبان روسی از فضای  خبری- اطلاعاتی این کشور، جلب کردیم.

باردگر،ساختارهای بین‌المللی را فرامی خوانیم تصمیم ریگای رسمی در رابطه با مطابقت آن با تعهدات سیاسی و حقوقی لتونی و تأمین آزادی بیان و ابراز عقیده و آزادی دسترسی به اطلاعات و اخبار را مورد بازرسی جامع حقوقی قرار بدهند».

مرکز تنظیم لتونی، روز 30 ماه ژوئن، پخش برنامه های شبکه‌های RT, RT HD, RT به زبان عربی و اسپانیولی و «آر تی  و اچ دی مستند» و «آر تی . تی وی» را ممنوع کرد و تصمیم خود را با تعلق این رسانه ها به دمیتری کیسیلیوف، مدیرعامل هولدینگ خبری «روسیه امروز»  که تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار دارد، مستند کرد.

شایان دکر است که مقامات کشورهای حاشیه بالتیک بارها برای کار رسانه‌های روسیه مانع ایجاد کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک