04:11 22 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
141

وزارت امور خارجه از سازمان های بین المللی خواست تا ممنوعیت پخش RT در لتونی را ارزیابی کنند.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخارووا گفت: فدراسیون روسیه از سازمان های بین المللی می خواهد تا تصمیم لتونی برای ممنوعیت پخش "راشا تودی" را ارزیابی کنند.

وی یادآور شد: این اقدام لتونی برای محدودیت فضای اطلاعات در کشوری است که بیش از 40 درصد از مردم ترجیح می دهند به زبان روسی اطلاعات را دریافت کنند.

زاخارووا روز پنجشنبه در یک جلسه توجیهی اظهار داشت: "ما بارها به سازمان های بین المللی، مدافعان حقوق بشر به وضعیت غیرقابل قبول در لتونی با تبعیض میان ساکنان روسی زبان این کشور هشدار دادیم".

وی تأکید کرد: " ما از ساختارهای بین المللی ذیربط می خواهیم تا تصمیم ريگا جهت رعایت تعهدات سیاسی و حقوقی لتونی برای اطمینان از آزادی بیان را تحت نظارت قرار دهند."

در لتونی روز سه شنبه پخش شبکه های آرتی، آرتی اچ دی، آرتی عربی، آرتی اسپانیایی، آرتی مستند اچ دی، آرتی مستند و آرتی تی وی ممنوع اعلام شد به خاطر اینکه مقامات این کشور اعلام کردند که آنها متعلق به کیسلیف هستند که تحت تحریم های اتحادیه اروپا قرار دارد.

دمیتری کیسلیف، مدیرکل "راسیا سیگودنیا" گفت: "این تصمیم نشانگر میزان حماقت و نادانی مقامات لتونی است که به خاطر روسیه هراسی نابینا شده اند. ما از این اعلامیه خندیدیم، مقامات لتونی به سادگی در دام افتادند. ممنوعیتی که آنها بیان کردند هیچ مبنای قانونی ندارد، بنابراین لتونی باید سریعاً پخش آرتی را بازگرداند و از همکاران ما عذرخواهی کند."

مرتبط:

واکنش کرملین به ممنوعیت ورود خبرنگاران اسپوتنیک و راشا تودی به کنفرانس لندن
بیانیه اتحادیه روزنامه نگاران آلمان علیه راشا تودی
تماس مظنونین پرونده اسکریپال با "اسپوتنیک" و "راشا تودی"+ ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک