11:13 12 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 75

ترامپ خواستار چهار برابر شدن هزینه دفاع از ژاپن شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه «کیودو»، ایالات متحده خواستار چهار برابر شدن هزینه حضور سربازان کشورش در ژاپن شده است. در این رابطه به نکاتی از کتاب خاطرات جون بولتون مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اشاره شده است که بر طبق آن ایالات متحده در زمان سفر دونالد ترامپ در سال گذشته بر افزایش هزینه پایگاه نظامی آمریکا مستقر در ژاپن تا 8 میلیارد دلار اصرار ورزید.

دونالد ترامپ خواستار چهار برابر شدن هزینه حضور سربازان کشورش در ژاپن شده است. در حال حاضر ۵۴هزار سرباز آمریکایی در ژاپن مستقرند و تاریخ توافق واشنگتن و توکیو درباره تامین هزینه‌های این حضور در مارس ۲۰۲۱ به سر می‌رسد.

ترامپ تهدید کرد اگر این درخواست اجرایی نشود، سربازانش را بطور کامل از ژاپن خارج خواهد کرد. تا کنون دولت ژاپن بطور رسمی شایعات در رابطه با فشار آمریکا در خصوص افزایش هزینه پایگاه آمریکایی را تکذیب کرده است.

استقرار نیروهای نظامی آمریکایی در ژاپن، بخشی از همکاری‌های امنیتی دو کشور است. نیمی از سربازان آمریکایی مستقر در ژاپن در پایگاه‌های نظامی موجود در جزیره اوکیناوا حضور دارند که از نظر نزدیکی به تایوان، اهمیت راهبردی دارد. آمریکا تاکید کرده که متحدان کشورش بهتر است پول بیشتری برای مسائل دفاعی خود پرداخت کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک