11:39 24 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 32

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دوباره ناپدید شده و بیشتر از یک هفته است که در انظار عموم دیده نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری یونهاپ، آخرین حضور رهبر کشور کره شمالی  در 7 ژوئن اتفاق افتاد که وی در نشست دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب حاکم کارگر کره شرکت کرد. خبرگزاری یونهاپ خاطرنشان می کند که در همین زمان کیم یو جونگ،  خواهر رهبر تقریباً هر روز بیاناتی  برای محکوم کردن اقدامات کره جنوبی انجام می دهد.

یونهاپ معتقد است که بعید است خواهر کیم جونگ اون بدون تأیید رهبر عمل کرده باشد . از جمله وی در بیانیه اخیر خود با اشاره به برادرش گفته است که "با اجازه بالاترین رهبر کشور از طرف حکومت صحبت  می کند". احتمال داده  می شود که رهبر کره شمالی عمدا از شرایط پر تنش فعلی در روابط میان پیونگ یانگ و سئول فاصله گرفته و گویا به این ترتیب می خواهد امکان حل و فصل دوباره این روابط را حفظ کند.

کره شمالی قصد دارد دوباره به منطقه ضد غیر نظامی در مرز با خود  کره جنوبی نیرو اعزام کند. سئول اظهار داشت که آماده پاسخگویی شدید به تحریکات نظامی کره شمالی و تلاش این کشور برای بی ثبات کردن اوضاع در شبه جزیره کره است.

16 ژوئن ، کره شمالی یک مرکز ارتباطی دو کره را در شهر مرزی کائسونگ منفجر کرد. این اتفاق اندکی پس از آن رخ داد که از برنامه های پیونگ یانگ برای تقویت مرز با همسایگان جنوبی این کشور اطلاع حاصل شد. وزیر اتحاد کره توضیح داد که طرف کره شمالی انفجار فوقالذکر را پیشاپیش برنامه ریزی کرده  و آشکارا آن را اعلام نموده بود. چند روز قبل از این حادثه ، کیم یو جونگ خواهر رهبر گره شمالی ، مرکز امنیتی دو کره را بی فایده خوانده بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک