13:37 25 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
11030

ارتش کره جنوبی ضمن تاسف به تصمیم کره شمالی در مورد عدم پیروی از توافقات حاصله میان دو کشور، تهدید کرد چنانچه پیونگ‌یانگ ادامه دهد با واکنش شدید مواجه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک،به دنبال تنش بین کره شمالی و جنوبی و انفجار یک دفتر ارتباطی بین دو کشور در خط مرزی، منابع مطلع از تشدید اوضاع میان دو طرف علیه هم خبر دادند.

در این راستا رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در پایان یک نشست فوق‌العاده گفت:  در صورتی که کره شمالی به تشدید تنش‌ها ادامه دهد کره جنوبی «واکنش قاطع» نشان خواهد داد. اقدامات کره شمالی نتایج و تلاش های مشترک حاصل شده بیش از 20 سال در زمینه پیشرفت در روابط بین دو کره و حفظ صلح در شبه جزیره کره را باطل می کند.

 کیم یو-گیون؛، معاون مشاور امنیت ملی کره جنوبی  نیزدر کنفرانسی مطبوعاتی گفت: تخریب این دفتر را پایانی بر انتظارات توسعه روابط بین دو کره و برقراری صلح پایدار در شبه جزیره کره دانست. کره شمالی کاملا مسوول تبعاتی است که این اتفاق ممکن است رخ بدهد.

ستاد کل ارتش کره شمالی نیز گفته است واحد‌های نظامی در منطقه گردشگری «دیاموند» و مجتمع صنعتی کائسونگ مستقر می‌شوند. پیونگ‌یانگ طی 10 روز گذشته بارها همسایه جنوبی خود را در اعتراض به توزیع برگه های ضدحکومتی در مناطق مرزی کره شمالی، متهم نمود.

مرتبط:

واعظی: کره جنوبی دسترسی ایران به اموالش را تسهیل کند
در ناحیه «کسون» کره شمالی صدای انفجار شنیده شد + عکس
آماده‌باش و هشدار کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک