08:00 15 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
3316

شبکه 13 تلویزیون اسرائیل در گزارشی با اشاره به مقاله سفیر امارات در واشنگتن در یک روزنامه اسرائیلی خبر داد که ابوظبی متحد راهبردی مهمی برای اسرائیل در جنگ با ایران به شمار می‌آید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از   جام نیـوز،  شبکه 13 تلویزیون اسرائیل  به اهمیت مقاله «یوسف العتیبة» سفیر امارات در واشنگتن در روزنامه اسرائیل  «یدیعوت آحارونوت» اشاره کرده است.

این شبکه اسرائیلی در ادامه گزارش خود، مقاله سفیر امارات در واشنگتن را دارای «اهمیت دراماتیک« توصیف کرد.

شبکه 13 تلویزیون اسرائیل  اضافه کرد که امارات به متحد پنهانی راهبردی مهمی برای اسرائیل در جنگ با ایران تبدیل شده است.

این در حالی است که یوسف العتیبه طی یادداشتی در روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحرونوت» از کابینه تل‌آویو خواست تا طرح خود برای اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری را متوقف کند. 

این دیپلمات اماراتی با برشمردن خطراتی که اجرای طرح اشغال برای ثبات منطقه و همچنین تلاش‌های تل‌آویو برای برقراری روابط با کشورهای عربی دارد، توضیح داد: «طرح الحاق، قطعنا و فوراً آرزوهای اسرائیل برای بهبود روابط امنیتی، اقتصادی و فرهنگی با جهان عرب و امارات را برهم می‌زند».

یادآور می شود اسرائیل  قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک