سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 61

رئیس جمهور بوروندی در آفریقا، که لزوم اقدام علیه کروناویروس را انکار کرد، درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک، پیر نکروونزیزا  رئیس جمهور آفریقا که به کرونا اعتقادی نداشت درگذشت. این حادثه در نتیجه ایست قلبی در تاریخ 8 ژوئن، دوشنبه رخ داده است. در عین حال رسانه های محلی نوشتند كه نكورونزیزا و همسرش با تشخیص کووید 19 در بیمارستان بستری شده اند: طبق گفته برخی منابع وی می تواند به كرونا ویروس آلوده شود.

در تاریخ 20 ماه مه، انتخابات ریاست جمهوری در بوروندی به پایان رسید؛ در طی یک ماه قبل از آن، این کشور به طور فعال برای تبلیغات کار می کرد. روزنامه نگاران بر این باورند که دقیقاً به همین دلیل، جمعیت زیادی احتمالا به این ویروس خطرناک آلوده شده اند. نکارونزیزا به عنوان رئیس جمهور برای مقابله با بیماری همه گیر هیچ اقدامی نکردند.

در ماه مه سال 2018 ، اصلاحات در قانون اساسی بوروندی در همه پرسی به تصویب رسید. این موارد شامل تمدید دوره ریاست جمهوری از 5 به 7 سال (با محدودیت دو دوره متوالی) ، بازگشت مقام نخست وزیر و کاهش تعداد معاونان نخست وزیر بود.

با وجود اصلاحات ، نکروونزیزا توانست برای سومین بار پیاپی در سال 2015 شرکت کند. او خود را در انتخابات سال 2020 نامزد نکرد ، اما نامزد طرفدار دولت "اویاریست نداشیشمیه" پیروز شد. درمجموع ، وی این پست را به مدت 15 سال نگه داشت ، زمان ریاست جمهوری وی در آگوست سال 2020 منقضی شد.

مرتبط:

فرانسه از حذف رهبر القاعده در شمال آفریقا خبر داد
در آفریقا تعداد مبتلایان به کرونا ویروس از 111 هزار نفر فراتر رفته است
بیش از 33 هزار نفر در قاره آفریقا به کرونا مبتلا شدند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک