17:38 12 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 11

سوئیس مشارکت خود را در آزادی مایکل وایت، شهروند آمریکا در ایران و مجید طاهری پزشک ایرانی در ایالات متحده تأیید کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در وزارت امور خارجه سوئیس ضمن بیان این مطلب اعلام کردند برن آماده است به کمک های خود به هر دو کشور ادامه دهد.

در وزارت امور خارجه خاطرنشان ساختند: "سوئیس نقش خود را در ژست بشردوستانه  امروز که منجر به آزادی مایکل ری وایت و دکترمجید طاهری شد ، تأیید می کند. وزارت امور خارجه فدرال سوئیس از هر دو کشور بخاطر اعتماد و همکاری خود در این زمینه تشکر می کند. کشور ما برای ادامه مساعدت مطابق با سنت های دیرینه خدمات حسنه خود آماده است".

وایت در زندان ایران به ویروس کرونا  مبتلا و با مساعدت سفارت سوئیس در تهران به مرخصی رفته و سپس به بیمارستان منتقل شد. وی پیش از این به دلیل نقض قوانین اطلاعات خصوصی و توهین به آیت الله علی خامنه ای ، رهبر ایران به 10 سال زندان محکوم شده بود.

وایت یک روز پس از آزادی سیروس عسگری ، دانشمند ایرانی که در سال 2017 به اتهام نقض تحریم های ایالات متحده علیه ایران در آمریکا بازداشت شده بود ، آزاد گردید. مقامات آمریکایی همچنین دکتر مجید طاهری را که قبلاً به نقض تحریم های ضد ایرانی متهم شده  و 16 ماه زندانی بود ، آزاد کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک