02:08 03 دسامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 644

ایالات متحده قصد دارد در شورای امنیت در رابطه با سوریه به مقابله با روسیه و چین دست بزند.

به گزارش اسپوتنیک، کلی کرافت نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد در شورای امنیت در رابطه با سوریه با روسیه و چین دست به مقابله بزند.

کرافت در واشنگتن گفت:«ما می دانیم که ما، شورای امنیت سازمان ملل باید بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را به مسئولیت‌پذیری فرابخوانیم.  ما همچنین باید کمپین انتشار اطلاعات نادرست از سوی روسیه و چین را آشکار سازیم.

در شورای امنیت هر زمانی که موضوعی در باره سوریه بررسی می‌شود، نمی‌توانیم هیچ گامی بدون تلاش روسیه و چین جهت «خاموش کردن صدای دیگر کشورها» برداریم. ما باید با این کشورها در باره  کارهای آمریکا در سوریه صحبت کنیم.

مثلا کشورهایی مانند آفریقای جنوبی و نیجریه. ما باید با این کشورها صحبت کنیم و وقت بیشتری با آنها بگذرانیم و برایشان توضیح بدهیم که آمریکا چه کارهایی برای آنها انجام می دهد و اینکه این 10 کشور منتخب کارهای زیادی برای مقابله با روسیه و چین می توانند انجام بدهند».

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک