21:17 25 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1144

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از رویکرد مقامات آمریکایی در مخالفت با توافق هسته‌ای برجام انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در پیامی توییتری با اشاره به رویکردهای مقامات آمریکایی در مخالفت با توافق هسته‌ای برجام نوشت: مخالفان توافق هسته‌ای درمانده و نادان هستند. در شروع یک مناقشه آن‌ها دو یا سه استدلال مخالفت آمیز و شعار را مطرح می‌کنند. به محض اینکه استدلال‌ها و شعارهایشان رنگ می‌بازد خسته می‌شوند و بدون توجیهی مناسب به سراغ توهین به مخالفانشان می‌روند. این جای تعجب ندارد!

​اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که دولت فعلی آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۸ با ناقص تلقی کردن توافق هسته‌ای برجام که میان ایران و پنج قدرت جهانی انجام شده بود، به طور یک‌جانبه آن را ترک کرده و از آن پس در راستای رویکردی ضد ایرانی موسوم به «فشار حداکثری» تحریم‌های متعددی را بر ایران اعمال کرده است.

مقامات آمریکایی اخیرا نیز با نزدیک شدن به پایان مهلت تحریم تسلیحاتی ایران به دنبال اعمال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید این تحریم علیه ایران هستند. آن‌ها قصد دارند با ارائه برخی توجیه‌های حقوقی نشان دهند که هنوز می‌توانند از حقوق تحت برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان‌ ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده کنند.

مواضع آمریکا درباره توافق هسته‌ای و رویکرد اخیرش درباره تحریم تسلیحاتی ایران با مخالفت کشورهای مختلف از جمله روسیه و چین مواجه شده است که از اعضای توافق هسته‌ای می‌باشند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک