00:04 21 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2009)
4453

گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا خواستار لغو تحریم های کشورها در زمان همه گیری کروناویروس شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، شماری از نمایندگان پارلمان اروپا با نوشتن نامه‌ای به  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جوزپ بورل، و رئیس شورای اروپا، شارل میشل، خواستار تعلیق تحریم‌های ایران و سایر کشورها در زمان همه‌گیری کرونا‌ویروس شدند.

اعضای گروه  Renew Europe در پارلمان اروپا با ابزار نگرانی از تأثیر تحریم‌ها بر مبارزه کشورها با کووید-19 ، خواستار تعلیق موقت تحریم‌ها علیه کوبا، ایران، لیبی، سوریه، کره شمالی، ونزوئلا و سایر کشورها شدند.

در این بیانیه آمده است: " ما از مواضع آقای بورل در روز سوم آوریل درباره تحریم‌ها که اشاره ای بود به حمایت از درخواست آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد برای برقراری فوری آتش‌بس در جهان حمایت می‌کنیم."

این بیانیه همچنین می افزاید: " طبق گفته جوزپ بورل، تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا معافیت‌های لازم برای ارسال تجهیزات پزشکی و غذایی به کشورهای آسیب‌دیده را فراهم کرده است. با وجود این، گروه‌های امدادی هنوز گزارش می‌دهند برای کمک به مردم آسیب‌دیده طی این بحران سلامت با موانعی مواجه هستند. لازم است اقدامات بیشتری برای برآورده کردن مطالبات و انتظارات سازمان‌های بشردوستانه انجام شوند."

نویسندگان بیانیه  همچنین از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جوزپ بورل خواستند تا درخواست معاف کردن این کشورها از تحریم‌های فعلی را با همتای آمریکایی خود مطرح کند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2009)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک