05:05 20 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
130

رئیس جمهور ایران اعلام نمود که پاسخ تهران به تمدید سلاح های تسلیحاتی در نامه ای خطاب به کشورهای توافق هسته ای نوشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، رییس جمهور ایران در سخنرانی خود گفت: رییس جمهوری آمریکا با لج بازی با اوباما از برجام خارج شد و قصد داشت با خروج ایران از برجام، پرونده ایران به شورای امنیت برود اما با تدبیر نظام خواب ترامپ تعبیر نشد.

حسن روحانی روز چهارشنبه گفت: ما در آستانه ۱۸ اردیبهشت هستیم، ۱۸ اردیبهشت آغاز تحریم و فشار بی‌نظیر در تاریخ کشورها و تاریخ ایران علیه ملت ایران است دو سال پیش در این ایام بر خلاف همه قوانین و مقررات بین المللی و با نقض قطعنامه ۲۲۳۱، رییس جمهور آمیکا در نطقی صریحا از برجام خارج شد و آن را مکتوب کرد و آن را در برابر دوربین خبرنگاران قرار داد  

رییس جمهوری افزود: اگر بخواهیم مرور چند دقیقه‌ای داشته باشیم درباره فعالیت ایران در زمینه هسته‌ای، ما دو سال و چهار ماه با دنیا مذاکره کردیم از اوایل مهر سال ۹۲ ما مذاکرات را شروع کردیم که اولین موج آن در نیویورک با حضور همه وزرای ۱+۵ با ایران بود و بعد ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: در مراحل مختف دو سال و چهار ماه طول کشید تا این روند به ثمر نشست. در اواخر دی ماه سال ۹۴ این توافق اجرایی و عملیاتی شد دو سال و چهار ماه هم به این توافق عمل شد یعنی از آخر دی سال ۹۴ این روند ادامه پیدا کرد.

روحانی در ادامه افزود که در نامه ای به رهبران كشورهای توافق هسته ای نوشته ایم که پاسخ تهران به تمدید سلاح های تسلیحاتی را داده ایم.  

 

مرتبط:

دستور حسن روحانی به وزیر بهداشت ایران
تکذیب خبرسازی درباره حسن روحانی و مجلس
حضور حسن روحانی در منزل شهید سردار سلیمانی
حسن روحانی نیز تهران را ترک کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک