00:03 11 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1619

وزارت خارجه فرانسه در مورد رفع تحریم ‌های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر اعلام داشت: کشور فرانسه به صورت کامل به توافق وین و قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پایبند است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب ‌سایت رسمی وزارت خارجه فرانسه، پاریس مواضع خود در رابطه با پایان تحریم فروش سلاح ‌های متعارف به ایران در سال 2020، که در توافق هسته‌ ای (برجام) ذکر شده است را روشن ساخت.

وزارت خارجه فرانسه با بیان این پرسش که آیا فرانسه موافق تمدید این تحریم است؟ اعلام کرد: فرانسه به طور کامل متعهد به توافق وین و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است.

رفع تحریم و محدودیت تسلیحاتی سازمان ملل در ماه اکتبر (مهرماه) که با قطعنامه 2231 تعیین شده بود، می ‌تواند پیامدهای اساسی برای امنیت و ثبات منطقه‌ ای داشته باشد.

در ادامه ذکر شده است: تحریم اتحادیه اروپا مطابق با شرایط توافقنامه وین پس از سال 2020 و تا اکتبر 2023، به‌همراه تحریم سازمان ملل در مورد فناوری‌ها و تجهیزات بالستیک، همچنان ادامه خواهد داشت.

فرانسه در نظر دارد، با شرکای یوروترویکا در توافق وین و شورای امنیت از نزدیک در این زمینه همکاری کند، همچنان به‌طور کامل متعهد به ایجاد شرایط برای کم شدن تنش در منطقه است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک