10:00 08 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 13

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که پیشتر گفته بود «از حال رهبر کره شمالی آگاه است» اما نمی تواند توضیح بیشتری بدهد در تازه ترین موضع خود، برای وی آرزوی سلامتی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، ترامپ روز چهارشنبه به وقت محلی در کنفرانس خبری در کاخ سفید اظهار کرد نمی تواند بیشتر توضیح دهد اما برای "کیم جونگ اون" آرزوی سلامتی دارد.

ترامپ در عین حال پاسخ خبرنگاران که از پرسیدند «آیا کم هنوز زنده است یا نه؟» را نداد.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا برخلاف ترامپ که ادعا می کند از حال کیم آگاه است ادعا کرد ایالات متحده "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در میان گمانه زنی ها که می گویند او به شدت بیمار است را ندیده است اما همچنان بر رفتار این کشور نظارت دارد.

او در مصاحبه ای با فاکس نیوز اظهار کرد که «بیشتر از انچه ترامپ گفته است در مورد کیم نمی داند».

پمپئو تصریح کرد: «ما او را ندیده ایم ما امروز هیچ اطلاعاتی برای گزارش در مورد کیم نداریم ما وضعیت کره شمالی را از نزدیک زیر نظر داریم و آنچه را که نه فقط در مورد رئیس کیم بلکه به طور گسترده تر در کره شمالی اتفاق می افتد را نیز پیگیری می کنیم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در ارتباط با شیوع کرونا در کره شمالی نیز اظهار کرد اگرچه این کشور رسما هیچگونه موردی از کرونا را گزارش نکرده است اما اینکه کره شمالی پاک باشد کاملا بعید است.

غیبت ۱۸ روزه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در انظار عمومی باعث ایجاد شایعاتی در مورد وضعیت سلامتی وی شده است، کیم جونگ اون ۳۶ ساله آخرین بار در ۱۱ آوریل (۲۳ فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواستار تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت ۱۰۸ امین سالگرد تولد "کیم ایل سونگ" در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین)، گمانه زنی هایی را در مورد سلامت وی ‌برانگیخته است. وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۱، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک