04:57 03 دسامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 316

پیامدهای اقتصادی شیوع کووید 19 می تواند موجب بارداری های ناخواسته و خشونت علیه زنان شود.

به گزارش اسپوتنیک، طولانی شدن محدودیت های تحمیل شده در جهان به دلیل بیماری همه گیر ویروس و همچنین پیامدهای اقتصادی شیوع کووید 19 می تواند موجب بارداری های ناخواسته و خشونت علیه زنان شود.

این امر می تواند منجر به افزایش تعداد حاملگی های ناخواسته شود. این پیش بینی توسط صندوق جمعیت سازمان ملل با همکاری سازمان آمریکایی "اونیر هلث"، دانشگاه جان هاپکینز (ایالات متحده آمریکا) و دانشگاه ویکتوریا (استرالیا) تهیه شده است.

کارشناسانی که در این مطالعه شرکت کرده اند معتقدند که محدودیت های شش ماهه در مورد کرونا ویروس "می تواند پیامدهای جدی برای حقوق و سلامت زنان و دختران به همراه آورد."

خاطرنشان می شود ، تأثیر منفی اقتصادی این بیماری همه گیر می تواند منجر به در معرض خطر بارداری ناخواسته 47 میلیون زن در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​شود که از داروهای ضد بارداری مدرن استفاده نمی کنند و منجر به 7 میلیون بارداری ناخواسته شود."

در عین حال، تعداد حوادث مربوط به خشونت مبتنی بر فشارهای جنسیتی در شش ماه قرنطینه مداوم می تواند به 31 میلیون نفر برسد.

صندوق سازمان ملل تأکید می کند که در جهان "در حال حاضر نشانه هایی از افزایش خشونت علیه زنان و دختران وجود دارد، پیام های بیشتر و بیشتری به خطوط داغ تلفن های ضروری کشورها درباره خشونت خانگی ارسال می شود.

مرتبط:

جنبه غیرمنتظره شیوع کرونا
13 کشور دیگر خواهان کمک روسیه برای مبارزه با کرونا شدند
بیش از 33 هزار نفر در قاره آفریقا به کرونا مبتلا شدند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک