10:05 23 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
201915

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر از افزایش مراجعات برای فروش طلای خانگی به طلا فروشی‌ها خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنيم، محمد کشتی آرای اعلام نمود که به دلیل نبود فروش از سوی طلافروشی ها و کمبود نقدینگی بعضاً مشاجرات میان فروشندگان طلا و طلافروشی ها بوجود آمد. 


محمد کشتی آرای، نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که چه قشری در روزهای اخیر نسبت به فروش طلاهای خود اقدام کرده‌اند؟ گفت: افراد زیادی از دهک پایین تا بالای جامعه در روزهای اخیر برای فروش طلا و جواهر خود به واحدهای طلافروشی در بازار طلا و جواهر مراجعه کرده‌اند.

وی با تأکید براینکه در شرایط فعلی طلا و جواهر قابلیت تبدیل به نقد شوندنگی دارد، تصریح کرد: در این ایام دهک پایین برای تأمین امرار معاش و دهک بالا برای پاس کردن چک و پرداخت بدهی های خود نسبت به فروش طلاهای خود اقدام می کنند.

این فعال بازار طلا و جواهر ضمن اشاره به تعطیلی 50 روزه واحدهای طلا فروشی گفت: 50 روز طلا و جواهر فروشی ها فروش نداشته اند و همین امر باعث شده تا نسبت به خرید طلاهای مردم به مشکل بخورند؛ وقتی این واحدها پولی ندارند چطور باید طلا و جواهر را از مردم بخرند؟

الان پول نقد در طلافروشی ها وجود ندارد و نقدینگی این واحدها به شدت کم شده چون فروشی نداشته اند.

يک فعال بازار در این خصوص گفت: مردم الان به فکر سلامت خود هستند و کسی دنبال خرید طلا و جواهر نیست. با اینکه بازار طلا باز است ولی هیچ ترددی در این بازار مشاهده نمی شود.

مرتبط:

قیمت طلا به بالاترین میزان خود در یک ماه اخیر رسید
کمبود طلا در امریکا به خاطر ویروس کرونا
گم شدن شمش طلا در فرودگاه مسکو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک