05:41 16 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1747)
0 34

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا خبر منتشره درباره پیش بینی ماه نوامبر سازمان اطلاعات کشورش را كه گفته می شود در آن مورد همه گیر شدن كروناویروس صحبت شده ، جعلی و فیک دانست.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ  در پاسخ به توییتی درباره انتشار اخبار نادرست نادرست توسط شبکه تلویزیونی  Е ABC News در توییتر نوشت: "این اخبار جعلی  ABC News است. آنها هنگام انتشار این داستان جعلی و خیالی می دانستند شده اشتباه کرده اند! "

​در تاریخ 8 آوریل ، ABC News گزارش داد گویا سازمان اطلاعات آمریكا در نوامبر 2019 درباره عواقب كروناویروس به دولت دونالد ترامپ هشدار داده بود . خاطرنشان می شود که پس از آن سرویس های اطلاعاتی گزارشی را منتشر کردند که در آن این بیماری عفونی تشریح شده و گفته می شود ساکنان ووهان به تدریج به ویروس کرونا مبتلا شده اند و این وضع نه تنها در زندگی مردم بلکه بر تجارت در منطقه نیز تأثیر گذاشته است.

در حال حاضر ، ایالات متحده از نظر تعداد موارد به کووید ـ 19 رتبه اول را در جهان دارد. از 10 آوریل ، 462 هزار مورد ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است ، 16.5 هزار نفر فوت کرده اند و 25.4 هزار نفر نیز درمان شده اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 1.5  میلیون نفر به آن مبتلا شده و بیش از 80  هزار نفر درگذشته اند.

جدی ترین وضعیت در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چند روز پیش اعلام شد که شیوع این ویروس متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در آنجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود، آزاد  کردند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1747)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک