00:48 11 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
73269

میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در شرایط شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس به رکورد جدیدی رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به ، نتایج نظرسنجی از افکار عمومی انجام شده که از 4 تا 7 آوریل ، به سفارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز انجام شده، حاکی از این است.

براساس ارقام منتشره ، 49 درصد از نظرخواهی شدگان کار ترامپ را تأیید می کنند. 49 درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی  مخالف وی بودند  و 2 درصد نظر خود را نگفتند.

طی نظرسنجی های قبلی فاکس نیوز، تعداد هواداران ترامپ از 48 درصد تجاوز نکرده بود. به گفته کارشناسان ، چنین شاخص هایی به این واقعیت مربوط می شود که شهروندان اقداماتی را که مسئولان در رابطه با شیوع کرونا ویروس انجام می دهند ، مناسب می دانند.

خاطرنشان می شود که 94 درصد از نظرخواهی شدگان کروناویروس ابراز نگرانی کردند. 6 درصد باقیمانده گفتند به این خاطر نگران نیستند.

در تاریخ 6 آوریل ، ترامپ "نور در انتهای تونل" و امید به پایان شیوع ویروس کرونا را دیده و خاطرنشان كرد : كاهش تعداد موارد مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در نیویورک نشانه خوبی است.

در حال حاضر ، ایالات متحده از نظر تعداد موارد به کووید ـ 19 رتبه اول را در جهان دارد. از 10 آوریل ، 462 هزار مورد ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است ، 16.5 هزار نفر فوت کرده اند و 25.4 هزار نفر نیز درمان شده اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 1.5  میلیون نفر به آن مبتلا شده و بیش از 80  هزار نفر درگذشته اند.

جدی ترین وضعیت در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چند روز پیش اعلام شد که شیوع این ویروس متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در انجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود  ، آزاد   کردند.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک