10:54 06 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 13

مالاشنکو (کارشناس سیاسی روسیه) بر سیاست دوگانه آمریکا در اعمال تحریم جدید علیه ایران و همچنین عضویت در گروه 20 و اعلام آمادگی برای کمک به کشورهای بحران زده تاکید دارد.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت کنندگان در اجلاس G20 ، که روز پنجشنبه در قالب آنلاین برگزار شد، موافقت کردند که برای مقابله با کروناویروس بودجه اختصاص دهند و سایر کشورها و سازمانهای بین المللی را برای انجام این کار فراخواندند. این اجلاس از صندوق بین المللی پول و بانک جهانی می خواهد كه به كشورهاییی که بیش از دیگران دارای مبتلابان به این ویروس هستند كمك كنند. در عین حال، ایالات متحده که جزو گروه 20 اس ، روز پنجشنبه لیست تحریم ها علیه ایران را گسترش داد.

مالاشنکو با اظهارنظر درباره اقدامات ایالات متحده گفت: "من در این مورد چیز غیرمنتظره ای نمی بینم، زیرا در سیاست آمریکا همواره مواردی وجود دارد که با یکدیگر متناقض هستند."

 وی خاطرنشان کرد: از یک سو ، آمریکا در سطح اجلاس گروه 20 گفتگوهایی انجام داده است که همه افراد بدون توجه به موقعیت سیاسی ، ایمان و غیره به کمک نیاز دارند. اما ، از طرف دیگر ، غیرممکن است که فکر کنیم عامل سیاسی در در این جا از بین برود ، و منظور من تحریم ها است.

به گفته وی بعد از این سخنان "اگر چنین بگویم، که به این بیماری عادت کنید"، همه بر اساس منافع سیاسی خود عمل خواهند کرد.

سازمان بهداشت جهانی در 11 مارس از شیوع کروناویروس جدید با نام کووید19 به عنوان بیماری همه گیر خبر داد. براساس آخرین اطلاعات این سازمان، بیش از 414 هزار نفر در جهان آلوده اند، بیش از 18 هزار نفر جان باخته اند.

 

 

مرتبط:

کرونا، شهروند روسیه را در کوبا به دام انداخت
مردی که قرنطینه کرونا را شکست، طعمه تمساح شد
پوتین: تحقیقات مشترک کشورهای گروه 20 ساخت واکسن کرونا را تسریع می بخشد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک