10:07 06 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (869)
181

رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در اجلاس گروه 20 با موضوع کرونا بر اهمیت برداشتن تحریم ها بر کشورها تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در کنفرانس گروه 20 با موضوع کرونا اعلام نمود که باید کریدورهای سبز به دور از تحریم و جنگ اقتصادی ایجاد شود.

پوتین گفت: تحقیقات مشترک کشورهای گروه بیست می تواند به میزان قابل توجهی ساخت واکسن کرونا را تسریع بخشد.

کشورهای گروه بیست در نشست امروز توافق کردند از همه ظرفیت های خود برای غلبه بر ویروس فراگیر کرونا استفاده کنند.

در سند پایانی اجلاس "جی-20" آمده است:" گروه بیست آماده است، تا به همراه سازمان بهداشت جهانی ، صندوق بین المللی پول، گروه بانک جهانی، سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی توام توان خود را برای غلبه بر این بیماری همه گیر بکار گیرد."

در این سند خاطر نشان شده است که کشورها "به منظور حفظ جان، حفظ جایگاه شغلی و درآمد افراد" و همچنین برای کمک به همه کشورهای نیازمند حمایت، مصمم هستند و از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد

نزدیک به سه ماه است که جهان با ویروس کرونا در گیر است. نوع جدید کرونا ویروس در پایان سال گذشته در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت دو ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته است و به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا همگان بتوانند این بیماری را ریشه کن کنند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (869)

مرتبط:

پوتین در رابطه با شیوع کرونا هفته آینده را در روسیه تعطیل اعلام کرد
پوتین: همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی باید به تاخیر بیفتد
پیام پوتین خطاب به شهروندان روسیه در رابطه با شیوع ویروس کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک