15:26 27 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (960)
8718

اتحادیه اروپا در بحران مقابله با کرونا به کشورهای بسیار درگیر از جمله ایران کمک می کند.

به گزارش اسپوتنیک، جوزف بورل هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا در جریان بحران مقابله با کووید 19 همچنان به کشورهایی که بیشتر از همه درگیر این بیماری همه گیر هستند از جمله کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، مانند ایران کمک می کند.

سخنگوی اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت: "ما 20 میلیون یورو كمك می كنیم. این كمك عمدتاً برای تأمین نیازهای بخش بهداشت انجام می شود تا اطمینان حاصل شود كه به آسیب پذیرترین افراد به عنوان مثال ، كسانی كه دارای بیماری های مزمن هستند، حمایت می شود."

در عین حال وی خاطرنشان كرد كه اتحادیه اروپا قصد دارد به گونه ای عمل كند كه "كمكهای بشردوستانه فارغ از تحریم ها" به این كشور برسد. بورل توضیح داد كه كمكهای اتحادیه اروپا به ایران از طریق همكاران اتحادیه اروپا - تعدادی از سازمانهای بشردوستانه توزیع می شود.

وی افزود، این کاری است که با همکاری اتحادیه اروپا و ایران انجام می شود. اما علاوه بر این بودجه قابل توجهی که اتحادیه اروپا به سازمان بهداشت جهانی ارائه داده بود وجود دارد. بخشی از این بودجه برای ایران به عنوان یکی از کشورهایی که بیشتر تحت تأثیر کرونا ویروس قرار گرفته است، اختصاص داده خواهد شد.

نوع جدید کرونا ویروس در پایان سال گذشته در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت دو ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته است و به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا همگان بتوانند این بیماری را ریشه کن کنند.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (960)

مرتبط:

نحوه عملکرد کرونا ویروس بر بدن انسان + ویدئو
400 هزار نفر در جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند
ایران قصد دارد کیت تست کرونا صادر کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک