04:29 23 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2018)
933

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سازمان بهداشت جهانی، تا کنون بیش از 400 هزار نفر در جهان به ویروس کووید 19 مبتلا شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سازمان بهداشت جهانی، تا کنون بیش از 400 هزار نفر در جهان به ویروس کووید 19 مبتلا شده اند.

در این میان کشورهای چین، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا دارای بیشتر آمار مبتلایان به این بیماری هستند. براساس آخرین داده ها، در مجموع 495 مورد عفونت کروناویروس در روسیه ثبت شده است، 57 مورد از آنها طی روز گذشته به ثبت رسیده است. بیشتر افراد بیمار در مسکو زندگی می کنند.

نوع جدید کرونا ویروس در پایان سال گذشته در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت دو ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته است و به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا همگان بتوانند این بیماری را ریشه کن کنند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2018)

مرتبط:

ایران قصد دارد کیت تست کرونا صادر کند
روسیه خواستار لغو فوری تحریم ها علیه ایران برای مبارزه با کرونا شد
سازمان بهداشت جهانی: آمریکا می تواند کانون شیوع کرونا شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک