17:09 12 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1739)
0 03

تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در روسیه به 199 رسید.

به گزارش اسپوتنیک، تا تاریخ 19 مارس در روسیه 199 مورد عفونت کروناویروس ثبت شده است - 188 نفر در بین شهروندان روسی ، 11 مورد از افراد خارجی در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند. 

ستاد عملیاتی برای جلوگیری از شیوع عفونت جدید کرونا ویروس در فدراسیون روسیه در این خصوص گفت: "تاكنون ، 199 مورد عفونت كروناویروس در فدراسیون روسیه ثبت شده است ، 188 مورد از مبتلایان شهروندان روسی ، 11 مورد از شهروندان خارجی است."

گفتنی است، بیماری کرونا از اواخر دسامبر سال گذشته در چین آغاز شد. ایلناز ایماتدینوف، رئیس مرکز دولتی تحقیقات ویروس‌شناسی و بیوتکنالوژی «وکتور» در مورد تولید 13 نوع واکسن آزمایشی برای ویروس کرونا اعلام نمود که آزمایش‌ها آغاز شده است و نمونه‌های اولیه بر روی حیوانات آزمایشگاهی آزمایش می‌شوند. این مرکز از ماه ژوئن قصد دارد یک یا دو گزینه از بهترین واکسن ها را معرفی نماید. به گفته این مرکز دولتی کار روی واکسن کرونا به‌صورت شبانه روزی انجام می‌شود. پیش از این، امریکا از آغاز آزمایشات واکسین کرونا را بر روی 45 داوطلب آزمایشی انجام داد. تقریبا 12 تا 18 ماه طول می‌کشد تا واکسن کامل شود. پیش از این، اساتید دانشگاه ام گ او، اعلام نمودند که می توانند  نمونه اولیه از واکسن کورونا ویروس SARS-CoV-2 را در سه ماه بسازند. معاون دانشکده زیست شناسی دانشگاه دولتی مسکو (ام گ او) میخائیل کیرپیچنیکوف، از آمادگی دانشمندان روسی برای ساخت واکسن کرونا در طی سه ماه خبر داد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1739)

مرتبط:

ویروس کرونا سلاحی برای فشار آمریکا علیه ایران
دانشمندان روس موفق به توالی‌یابی ویروس کرونا شدند
شیوع ویرس کرونا، بزرگترین پاندمی 100 سال اخیر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک